LIVE τα εξ΄αναβολής παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας

27.03.2024 Αναγνώστηκε 4485 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Παρακολουθήστε ζωντανά την εξέλιξη των τριών εξ΄ αναβολής παιχνιδιών της 24ης αγωνιστικής της Α΄ Ερασιτεχνικής κατηγορίας.

Με τρία ματς και σε διαφορετικές ώρες, θα ολοκληρωθεί η 24η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣΗΠ, με την ομάδα της Ανατολής να έχει δύσκολη έξοδο στο γήπεδο του Μετσόβου, εκεί όπου θα αναμετρηθεί με τον τοπικό ΠΑΣ, με νίκη η Ανατολή ανεβαίνει και πάλι δεύτερη, δύο βαθμούς πίσω από την Θύελλα Ελεούσας, ενώ το Μέτσοβο στην έδρα του είναι ισχυρό και δυσκολεύει κάθε αντίπαλο.

Λίγο πιο μετά στο "Στάθης Τσανακτσής" ο Αετός Νήσου θα φιλοξενήσει την Πίνδο Κόνιτσας, και με νίκη ξεφεύγει από την επικίνδυνη ζώνη.

Στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της ημέρας, οι Χουλιαράδες θα αναμετρηθούν με την ομάδα της Νεοκαισάρειας, η οποία χρειάζεται βαθμούς, για να συνεχίσει να έχει ελπίδες για παραμονή.

Έναρξη της αναμέτρησης Μέτσοβο - Ανατολή

Συμπληρώθηκε μισή ώρα παιχνιδιού με το σκορ να παραμένει 0-0,οι φιλοξενούμενοι έχουν την κατοχή και τις ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να σκοράρουν.

Μεγάλη ευκαιρία για την Ανατολή!Ο Κάτσενος λέει όχι στον Γιαννιώτη, που αστοχεί από πλεονεκτική θέση κρατώντας ανέπαφη την εστία του στο 31’.

Γκολ για το Μέτσοβο! Ο Γκρεμός με άπιαστο σουτ κάνει το 1-0 στο 37’ ύστερα από ασίστ του Νάκου. Κόντρα στην ροή του ματς οι γηπεδούχοι παίρνουν το προβάδισμα.Μέτσοβο - Ανατολή 1-0!

Νέα ευκαιρία για την Ανατολή!Ο Γιαννιώτης σπαταλά μεγάλη ευκαιρία με τον Κάτσενο να αποκρούει.

Τέλος ημιχρόνου Μέτσοβο - Ανατολή 1-0

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου!

Γκολ για την Ανατολή!Ο Κοσυφαρίνης ισοφαρίζει στο 57’ μετά από πλάγιο του Διαμαντόπουλου.Μετσοβο - Ανατολή 1-1

Χαμένη ευκαιρία για την Ανατολή!Με φάση καρμπόν οι φιλοξενούμενοι πήγαν να κάνουν την ανατροπή στο 58’.

Γκολ για την Ανατολή!Ολική ανατροπή για τους φιλοξενούμενους με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιαννιώτη στο 70’.Μετσοβο-Ανατολή 1-2

Γκολ για την Ανατολή!Καθαρίζει το ματς η Ανατολή στο 79ο λεπτό, με τον Γιαννιώτη με γυριστή κεφάλια να βάζει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.Μέτσοβο-Ανατολή 1-3

Λήξη της αναμέτρησης!

Τελικό Μέτσοβο - Ανατολή 1-3

Έναρξη της αναμέτρησης Νησί - Κόνιτσα!

Γκολ για την Κόνιτσα!Ανοίγει το σκορ στο 10’,στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ,μετά από εκτέλεση φάουλ για την Πίνδο,ο Πατσούρας παίρνει την πρώτη κεφαλιά και με σουτ ο Μουρεχίδης στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων .Νησί-Κόνιτσα 0-1.

Γκολ για την Κόνιτσα!Στο 18ο λεπτό,προβάδισμα δύο τερμάτων για την Κόνιτσα ο Ανδρέας Πατσουρας με μακρινό δυνατό σουτ δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης στον Ντουκα και κάνει το Νησί-Κόνιτσα 0-2.

Γκολ για το Νησί!Οι γηπεδούχοι  ξαναμπαίνουν στο παιχνίδι στο 25’ με ωραίο πλασέ του Ζαρκάλη! Νησί-Κόνιτσα 1-2.

Χαμένη ευκαιρία για το Νησί!Ένα λεπτό με το γκολ του Ζαρκάλη και συγκεκριμένα στο 25’, ο Λώλης βγήκε απέναντι από τον Έξαρχο αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Γκολ για το Νησί! Ισοφαρίζει στο 32’ το Νησί μετά από κλέψιμο της μπάλας και πάσα στον Οικονόμου, ο παίκτης του Αετού στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Νησί-Κόνιτσα 2-2

Ευκαιρία για την Πίνδο!Στο 35’ σε σουτ του Πατσουρα απέκρουσε σε κόρνερ ο Ντουκας.

Ευκαιρια για τον Αετό!Αντεπίθεση των γηπεδούχων στο 40’ πλασε του Λωλη έξω.

Αποβολή για του φιλοξενούμενους! Με δέκα παίκτες μένει η Πίνδος Κόνιτσας λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Μουρεχιδη.

Ημίχρονο Νησί - Κόνιτσα 2-2

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος της αναμέτρησης Νησί - Κόνιτσα!

Πρώτη σημαντική φάση της επανάληψης ένα σουτ του Μυρογλου στο 75', με τη μπάλα όμως να φεύγει άουτ και το σκορ να παραμένει ως είχε. Νησί - Κόνιτσα 2-2

Καλή ευκαιρία για το Νησί! Στο 90' ο Πρέντζας έκανε ένα καλό πλασέ, όμως ο Έξαρχος απέκρουσε και κράτησε το ισόπαλο σκορ. Νησί - Κόνιτσα 2-2

Τελικό αποτέλεσμα Νησί - Κόνιτσα 2-2

Γκολ οι Χουλιαράδες! Οι γηπεδούχοι έχουν ανοίξει το σκορ και έχουν πάρει το προβάδισμα χάρη σε γκολ του Βάσση. Χουλιαράδες - Νεοκαισάρεια 1-0

Ημίχρονο Χουλιαράδες - Νεοκαισάρεια 1-0 | Πριν το γκολ του Βάσση, οι φιλοξενούμενοι είχαν φτάσει μια ανάσα από το γκολ όταν οι Μάκης και Μαυρίδης σημάδεψαν δις το δοκάρι των Χουλιαράδων

Γκολ για τους Χουλιαράδες! Ο Τσιγαράς είναι ο σκόρερ για τους γηπεδούχους αυτή τη φορά και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 70'. Χουλιαράδες - Νεοκαισάρεια 2-0

Κι άλλο γκολ οι Χουλιαράδες! Αυτή τη φορά οι γηπεδούχοι αυξάνουν τη διαφορά στα τρία τέρματα χάρη σε αυτογκόλ των αντιπάλων στο 74'. Χουλιαράδες - Νεοκαισάρεια 3-0

Τελικό αποτέλεσμα Χουλιαράδες - Νεοκαισάρεια 4-0