Κυριακή, 19 Ιανουάριος 2014 21:30
(1 Ψήφος)

Έλειπε μόνο το γκολ, Κατσικά-Κουτσελιό 0-0 (video)

Μόνο το γκολ έλειπε από την αναμέτρηση Κατσικά-Κουτσελιό όπου οι δυο ομάδες παρότι δημιούργησαν και έχασαν ευκαιρίες έμειναν στο στείρο 0-0.

Η Κατσικά μπήκε δυνατά στον αγώνα και είχε την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όμως το πέναλτι του Στέφου το απέκρουσε ο Μάντζιος. Από το σημείο αυτό και μετά το Κουτσελιό είχε τον έλεγχο του αγώνα και μαζί τις ευκαιρίες για να πετύχει γκολ χωρίς όμως να το καταφέρει.

Στην επανάληψη ο αγώνας ήταν ισορροπημένος, ωστόσο οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες του με πιο κλασικές τα δοκάρια (ένα για κάθε ομάδα) με τον Βαρτζιώτη η Κατσικά και με τον Παππά το Κουτσελιό.

Το φιλμ του αγώνα

12' ανατροπή του Βλαχογιώργου από τον Αλεξίου, ο διαιτητής δίνει το πέναλτι, την εκτέλεση του ανέλαβε ο Στέφος , αλλά ο Μάντζιος έπεσε στην γωνιά του και απέκρουσε την μπάλα.

15' εκτέλεση κόρνερ του Διονάτου ο Αγγέλης αφύλακτος μέσα στην περιοχή έκανε αδύναμο το πλασέ και μπλόκαρε την μπάλα ο Γεωργούλας.

17' εκτέλεση φάουλ του Χαμπίμπη αποκρούει ο Γεωργούλας η μπάλα φτάνει στον Διονάτο που από καλή θέση σουτάρει άουτ.

21' πάσα του Αλεξίου στον Χαμπίμπη αυτός προσπαθεί να "κρεμάσει" τον Γεωργούλα αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.

50' σέντρα του Διονάτου, πλασέ του Αλεξίου απομακρύνει την μπάλα με τα πόδια ο Γεωργούλας.

51' εκτέλεση κόρνερ του Σίδερη κεφαλιά του Βλαχογιώρου η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.

62' αποβολή του Ζήση Χ. με 2η κίτρινη κάρτα.

65' ο Βαρτζιώτης βγήκε απέναντι από τον Γεωργούλα πλάσαρε η μπάλα έφυγε άουτ.

76' σουτ του Βαρτζιώτη η μπάλα στο δοκάρι.

88' εκτέλεση φάουλ του Διονάτου κεφαλιά του Παππά η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτησία: Μήτσιος (Στύλιου-Τάτσης).

Κατσικά: Γεωργούλας, Γεωργούλης, Χαρατσής, Αποστόλου (69' Κατέρης), Μάντζιος, Χαλιάσος, Βλαχογιώργος, Στέφος, Μήτσης, Σίδερης, Βαρτζιώτης.

Κουτσελιό: Μάντζιος, Ντόβας, Κακαράντζας (13' λ.τρ. Μπαντοντάκης), Παππάς, Ζήσης Φ., Αγγέλης, Χαμπίμπης, Ζήσης Χ., Σιώζιος (65' Γεωργίου), Διονάτος, Αλεξίου (80' Αναγνωστόπουλος).