Πέμπτη, 03 Απρίλιος 2014 20:21
Αξιολογήστε αυτό το άρθρο
(2 ψήφοι)

Το πρόγραμμα των play-off της Football League

Πραγματοποιήθηκε σήμερα αμέσως μετά τον ορισμό των ημερομηνιών των αγώνων play-off της Football League η κλήρωση των αγώνων που αναμένεται ένας δύσκολος μαραθώνιος για τις 8 ομάδες που συμμετέχουν στην διαδικασία αυτή.

Συνολικά θα διεξαχθούν 14 αγωνιστικές καθώς όλοι θα παίξουν με όλους με το μίνι αυτό πρωτάθλημα να ξεκινά την Τετάρτη 9 Απριλίου και να ολοκληρώνεται την Κυριακή 1 Ιουνίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

1η αγωνιστική

Τετάρτη 9 Απριλίου

ΑΟ Χανιά- Ηρακλής Ψαχνών

Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου

Ηρακλής – Φωστήρας

Νίκη Βόλου - Αιγινιακός

2η αγωνιστική

Κυριακή 13 Απριλίου

Κέρκυρα – ΑΟ Χανιά

Ηρακλής Ψαχνών – Ηρακλής

Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου

Αιγινιακός - Φωστήρας

3η αγωνιστική

Μεγάλη Πέμπτη 17 Απριλίου

ΑΟ Χανιά – Ηρακλής

Νίκη Βόλου – Κέρκυρα

Αιγινιακός – Ηρακλής Ψαχνών

Φωστήρας – Ολυμπιακός Βόλου

4η αγωνιστική

Τετάρτη 23 Απριλίου

Νίκη Βόλου – ΑΟ Χανιά

Ηρακλής – Αιγινιακός

Κέρκυρα – Φωστήρας

Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου

5η αγωνιστική

Κυριακή 27 Απριλίου

ΑΟ Χανιά – Αιγινιακός

Φωστήρας – Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής

Ηρακλής Ψαχνών - Κέρκυρα

6η αγωνιστική

Τετάρτη 30 Απριλίου

Φωστήρας – ΑΟ Χανιά

Αιγινιακός – Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών

Ηρακλής – Κέρκυρα

7η αγωνιστική

Κυριακή 4 Μαΐου

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΟ Χανιά

Ηρακλής Ψαχνών – Φωστήρας

Κέρκυρα – Αιγινιακός

Ηρακλής – Νίκη Βόλου

8η αγωνιστική

Τετάρτη 7 Μαΐου

Ηρακλής Ψαχνών – ΑΟ Χανιά

Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα

Φωστήρας – Ηρακλής

Αιγινιακός – Νίκη Βόλου

9η αγωνιστική

Κυριακή 11 Μαΐου

ΑΟ Χανιά – Κέρκυρα

Ηρακλής – Ηρακλής Ψαχνών

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Φωστήρας – Αιγινιακός

10η αγωνιστική

Τετάρτη 14 Μαΐου

Ηρακλής – ΑΟ Χανιά

Κέρκυρα – Νίκη Βόλου

Ηρακλής Ψαχνών – Αιγινιακός

Ολυμπιακός Βόλου - Φωστήρας

11η αγωνιστική

Τρίτη 20 Μαΐου

ΑΟ Χανιά – Νίκη Βόλου

Αιγινιακός – Ηρακλής

Φωστήρας – Κέρκυρα

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών

12η αγωνιστική

Σάββατο 24 Μαΐου

Αιγινιακός – ΑΟ Χανιά

Νίκη Βόλου – Φωστήρας

Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου

Κέρκυρα – Ηρακλής Ψαχνών

13η αγωνιστική

Τετάρτη 28 Μαΐου

ΑΟ Χανιά – Φωστήρας

Ολυμπιακός Βόλου – Αιγινιακός

Ηρακλής Ψαχνών – Νίκη Βόλου

Κέρκυρα – Ηρακλής

14η αγωνιστική

Κυριακή 1 Ιουνίου

ΑΟ Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου

Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών

Αιγινιακός – Κέρκυρα

Νίκη Βόλου – Ηρακλής

Η βαθμολογία με την οποία θα ξεκινήσουν οι ομάδες την διαδικασία είναι η εξής:

1. Ολυμπιακός Βόλου 6

2. Κέρκυρα 6

3. Νίκη Βόλου 2

4. Χανιά 1

5. Αιγινιακός 0

6. Φωστήρας 0

7. Ηρακλής Ψαχνών 0

8. Ηρακλής 0

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 04 Απρίλιος 2014 12:41

Σχετικά άρθρα (ανά ετικέτα)

επιστροφή στην κορυφή