Πέμπτη, 06 Νοέμβριος 2014 09:50
Αξιολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Μάχες σε όλα τα μέτωπα στο Europa League

Μετά το διήμερο βραδιάς στο Champions League, η έτερη διοργάνωση της UEFA το Europa League παίρνει θέση μάχης... για να υποδεχθεί τους 32 μονομάχους, με την αγωνία να κορυφώνεται.

Η 4η αγωνιστική των ομίλων περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, με τις τρεις ελληνικές ομάδες να είναι έτοιμες για να ανταπεξέλθουν στις δυσκολίες.

Ο ΠΑΟΚ φιλοξενείται στην Φλωρεντία από την Φιορεντίνα, ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται την Τότεναμ, ενώ ο Παναθηναϊκός διασταυρώνει τα ξίφη του στην Λεωφόρο.

Από εκεί και πέρα υπάρχουν ομάδες που σήμερα με νίκη εξασφαλίζουν την πρόκριση. Η Βιγιαρεάλ, η Ίντερ, η Ντιναμό Μόσχας, η Λέγκια και οι Σέλτικ, Ζάλτσμπουργκ είναι μερικές από αυτές τις ομάδες που αν πάρουν τους τρεις βαθμούς θα περάσουν στην επόμενη φάση.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Ζυρίχη - Βιγιαρεάλ (20:00)
Απόλλων Λεμεσού - Γκλάντμπαχ (20:00)
 
2ος όμιλος

Ελσίνκι - Τορίνο (20:00)
Κοπεγχάγη - Μπριζ (20:00)
 
3ος όμιλος

Αστέρας Τρίπολης - Τότεναμ (20:00)
Μπεσίκτας - Παρτίζαν (20:00)
 
4ος όμιλος

Άστρα Τζούρτζου - Σέλτικ (20:00)
Ντίναμο Ζάγκρεμπ - Ζάλτσμπουργκ (20:00)
 
5ος όμιλος

Ντινάμο Μόσχας - Εστορίλ (19:00)
Παναθηναϊκός - Αϊντχόφεν (20:00)
 
6ος όμιλος

Καραμπάκ - Ντνίπρο (19:00)
Σεντ-Ετιέν - Ίντερ (20:00)
 
7ος όμιλος

Φέγενοορντ - Ριέκα (22:05)
Σεβίλλη - Σταντάρ Λιέγης (22:05)
 
8ος όμιλος

Βόλφσμπουργκ - Κρασνοντάρ (22:05)
Έβερτον - Λιλ (22:05)
 
9ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας - Σλόβαν Μπρατισλάβα (22:05)
Νάπολι - Γιούνγκ Μπόις (22:05)
 
10ος όμιλος

Ντινάμο Κιέβου - Όλμποργκ (22:05)
Ρίο Άβε - Στεάουα (22:05)
 
11ος όμιλος

Γκινγκάμπ - Ντινάμο Μινσκ (22:05)
Φιορεντίνα - ΠΑΟΚ (22:05)
 
12ος όμιλος

Λόκερεν - Τράμπζονσπορ (22:05)
Λέγκια - Μεταλίστ Χάρκιβ (22:05)
 
Οι βαθμολογίες
 
1ος όμιλος
1. Βιγιαρεάλ 7 (9-2)
2. Γκλάντμπαχ 5 (7-2)
3. Απόλλων Λεμεσού 3 (2-10)
4. Ζυρίχη 1 (4-8)
 
2ος όμιλος
1. Τορίνο 7 (3-0)
2. Μπριζ 5 (4-1)
3. Κοπεγχάγη 4 (3-2)
4. Ελσίνκι 0 (3-4)
 
3ος όμιλος
1. Μπεσίκτας 5 (6-2)
2. Τότεναμ 5 (6-2)
3. Αστέρας Τρίπολης 4 (4-6)
4. Παρτίζαν 1 (0-6)
 
4ος όμιλος
1. Σέλτικ 7 (5-3)
2. Ζάλτσμπουργκ 7 (7-6)
3. Ντίναμο Ζάγκρεμπ 3 (7-6)
4. Άστρα Τζούρτζου 0 (3-9)
 
5ος όμιλος
1. Ντινάμο Μόσχας 9 (5-2)
2. Αϊντχόφεν 4 (2-2)
3. Εστορίλ 3 (3-3)
4. Παναθηναϊκός 1 (2-5)
 
6ος όμιλος
1. Ίντερ 7 (3-0)
2. Καραμπάγκ 4 (1-2)
3. Σεντ-Ετιέν 3 (0-0)
4. Ντνίπρο 1 (0-2)
 
7ος όμιλος
1. Σεβίλλη 5 (4-2)
2. Σταντάρ Λιέγης 4 (3-2)
3. Ριέκα 4 (5-5)
4. Φέγενοορντ 3 (3-6)
 
8ος όμιλος
1. Έβερτον 5 (2-5)
2. Βόλφσμπουργκ 4 (6-7)
3. Λιλ 3 (2-2)
4. Κρασνοντάρ 2 (4-6)
 
9ος όμιλος
1. Γιούνγκ Μπόις 6 (8-3)
2. Σπάρτα Πράγας 6 (7-4)
3. Νάπολι 6 (6-3)
4. Σλόβαν Μπρατισλάβα 0 (0-11)
 
10ος όμιλος
1. Στεάουα 6 (9-4)
2. Ντινάμο Κιέβου 6 (6-4)
3. Όλμποργκ 6 (4-6)
4. Ρίο Άβε 0 (1-6)
 
11ος όμιλος
1. Φιορεντίνα 9 (7-0)
2. Γκινγκάμπ 4 (2-3)
3. ΠΑΟΚ 3 (6-4)
4. Ντινάμο Μινσκ 1 (1-9)
 
12ος όμιλος
1. Λέγκια 9 (3-0)
2. Τράμπζονσπορ 6 (4-2)
3. Λόκερεν 3 (1-3)
4. Μεταλίστ 0 (1-4)

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 06 Νοέμβριος 2014 09:52

Σχετικά άρθρα (ανά ετικέτα)

επιστροφή στην κορυφή