Σάββατο, 13 Δεκέμβριος 2014 12:07
(1 Ψήφος)

Πλησίασαν τον Πήγασο με νίκη 2-0 οι Ελπίδες

Την νίκη που τους δίνει την δυνατότητα να ανέβουν βαθμολογικά και να πλησιάσουν τον σημερινό τους αντίπαλο σημείωσαν οι Ελπίδες Ιωαννίνων καθώς επικράτησαν με 2-0 του Πήγασου για την κατηγορία των Παίδων.

Στο "Στ. Τσανακτσής" λοιπόν σήμερα το πρωί η ομάδα των Ελπίδων ήταν καλύτερη και επικράτησε σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο με την γηπεδούχο ομάδα να φτάνει τους 16 βαθμούς έναντι 19 του Πήγασου.

Λίγο πριν ο ρέφερι κ. Δημητρίου σφυρίξει τη λήξη του ημιχρόνου ο Δημήτρης Δήμας άνοιξε το σκορ, ενώ το δεύτερο γκολ που έφερε και το τελικό 2-0 το πέτυχε ο Ταμπουράκης στο 69', εννιά λεπτά ύστερα από την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Πήγασο απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα Α στα γήπεδα του Ερασιτέχνη ΠΑΣ, ενώ οι Ελπίδες έχουν ρεπό.

Διαιτησία: Δημητρίου (Ζαχάκης, Χατζαράκης)

Ελπίδες Ιωαννίνων: Θέμελης, Στρατής, Παράσχης, Καράσας, Δήμας, Βάσιος, Λάππας (60' Ταμπουράκης), Δήμας, Σταυρόπουλος (63' Αλεξίου), Κόντος (55' Κλεισούρας), Ντότης.

Πήγασος Ιωαννίνων: Τσάλης, Πανούτσος, Φώτης, Τσούρης, Τασιούλας, Πριάβαλης, Ανδρέου, Βαρτζιώτης (50' Τζίμας), Παπαχρήστου, Κατσαντώνης, Κακαβίτσας.