Δευτέρα, 15 Δεκέμβριος 2014 00:11
(1 Ψήφος)

Νίκη για τους Παίδες του ΠΑΣ Γιάννινα Α', 1-3 τους Αμπελόκηπους

Μια σημαντική νίκη σημείωσε σήμερα η ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα Α' στην κατηγορία των Παίδων καθώς επικράτησε με 3-1 στην Ζωοδόχο απέναντι στους Αμπελόκηπους 2009.

Μια νίκη που ανέβασε την ομάδα του ΠΑΣ στην 2η θέση παρέα με τον Ατρόμητο 95 με 22 βαθμούς, ενώ οι Αμπελόκηποι 2009 έμειναν στην 8η θέση και τους 9 πόντους μαζί με τον Αστέρα Ιωαννίνων.

Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση στο 13' με γκολ του Βαδήμα για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Τσιούρης στο 34' πριν δώσει προβάδισμα στον ΠΑΣ ο Τζιοβάρας στο 43' που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα του Αντώνη Δημητρίου έφτασε και σε τρίτο γκολ στο 63' με σκόρερ πάλι τον Λάζαρο Τζιοβάρα ένα αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό της αναμέτρησης αυτής.

Διαιτησία: Τσάντας (Ηλία, Σπυρογιώτης)

Αμπελόκηποι 2009: Κουκουλάρης, Γιώτης (56' Καχριμάνης), Γκούμας, Τζώρτζης, Γιούργας, Πάλλας (67' Βαγενάς), Γιαννούλης, Παπαπαναγιώτου, Λόκας, Τσιούρης, Καλούδης.

ΠΑΣ Γιάννινα Α: Μάνθος, Γεωργούλας, Ζουμπάς, Λαμπρίδης (46' Μπαμπούλιας), Στραγάλης, Παπακωστίδης (55' Τσιάκαλος), Φούκης (40' Τζιοβάρας), Τζούμας, Παππάς, Βαδήμας, Πετάλης.