Σάββατο, 01 Οκτώβριος 2011 19:26
(3 ψήφοι)

Οι αγώνες του Σαββάτου στην Α' Ερασιτεχνική (videos)

Πεδινή-Ροδοτόπι  3-0

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε τον αγώνα με το Ροδοτόπι η Πεδινή επικρατώντας με 3-0. Στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, τις οποίες όμως δεν κατάφεραν να τις εκμεταλλευτούν. Στο 40’ η Πεδινή κέρδισε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Σίδερης και έκανε το 1-0. Στην επανάληψη υπήρχε μόνο μια ομάδα μέσα στο γήπεδο και αυτή ήταν η Πεδινή. Στο 47’ ο Κατσίφας πάσαρε στον Τσολάκο και αυτός με διπλή προσπάθεια έκανε το 2-0. Στο 53’ σουτ του Κατσίφα απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Ροδοτοπίου, Σταυρόπουλος. Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε στο 70’ όταν μετά από σέντρα του Κοκκιάδη, ο Μπλέτσας με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Διαιτησία: Κατσουλίδης (Χήτος-Θανασιάς).

Πεδινή: Ζαραβέλας, Τσερμεντσέλης, Μπλέτσας, Παππάς, Οικονόμου, Μπίζιος, Κοκκιάδης, Ντέτσικας (77’ Γκόντζος), Κατσίφας, Σίδερης (80’ Σιαπλαούρας), Τσολάκος (57’ Γραμμόζης).

Ροδοτόπι: Σταυρόπουλος, Τσακανίκας (51’ Νούσιας), Νούσιας (46’ Μέγας), Πάικας, Παπαγεωργίου, Ντουμουχτσής, Ανδρέου, Μπαλομένος (59’ Μαλάτος Α.), Μαλάτος Σ., Μπίλης, Τσίος.

Μουσιωτίτσα-Λαψίστα  0-0

Σε ένα παιχνίδι όπου οι παίκτες και των δυο ομάδων ταλαιπώρησαν την μπάλα Μουσιωτίτσα και Λαψίστα έμειναν στην λευκή ισοπαλία. Ο αγώνας δεν είχε να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο σε όσους τον παρακολούθησαν με τις δυο ομάδες να αναλώνονται σε προσπάθειες γύρω από τον χώρο του κέντρου και χωρίς να μπορούν να δημιουργήσουν κάποια αξιόλογη ευκαιρία.

Διαιτησία: Μπούμπας (Γεωργάκης-Αρβανίτης).

Μουσιωτίτσα: Κάτσιος, Παπανικολάου, Μπίντος, Δόσης Χ., Κίτσιος Δ., Νικόπουλος (55’ λ.τ. Μπίντος Κ.), Ορφανός, Παππάς, Παπαγιανόπουλος (72’ Αναστάσης), Κίτσιος Χ., Νάστος.

Λαψίστα: Γαρδίκος, Δάλλας, Κοσμάς, Χάιδος, Μπότσιος, Δημητρίου, Μπάφας, Κριβάσης, Μάντζαρης (81’ Τζαλαγιάννης Α..), Μπεράι (60’ Τζαλαγιάννης), Πασχάλης (51’ Μαλέσκος)

Η Μουσιωτίτσα εκφράζει παράπονα μέσω του προέδρου της Ορέστη Κίτσιου για την συμπεριφορά των νεαρών παικτών του ΠΑΣ Γιάννινα στον αγώνα κυπέλλου, όπου με το σκληρό τους παιχνίδι έστειλαν δυο παίκτες στο νοσοκομείο και ο ένας εξ αυτών ο Δόσης Γ έχει τρία κατάγματα στα πλευρά.

Καλπάκι-Μικρασιάτες  1-7

Ένα εύκολο απόγευμα πέρασαν οι Μικρασιάτες, οι οποίοι φιλοδώρησαν με επτά τέρματα το Καλπάκι, έχοντας σε μεγάλη μέρα τους Μπάμπη Νταλάκα και Παντελή Κουμπή που πέτυχαν από τέσσερα και τρία γκολ αντίστοιχα. Συγκεκριμένα, το 0-1 έκανε ο Νταλάκας στο 31’, ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καραγιώργου στο 43’. Στην επανάληψη και στο 49’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουμπή ο Αξιούργος με σουτ κάνει το 1-2, ενώ το 1-3 έγινε στο 50’ με κεφαλιά του Νταλάκα. Στο 57’ και 77’ ο Νταλάκας ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 1-5, για να ακολουθήσουν δυο ακόμη γκολ για την ΑΕΜ από τον Κουμπή στο 88’ και 90’ διαμορφώνοντας έτσι το τελικό 1-7.

Διαιτησία: Ζαμπαλάς (Τσιούρης-Γεωργίου).

Καλπάκι: Τσόλας, Ηλίας Μ., Μαρκουλής, Καραγιώργος, Παπαπαναγιώτου, Παπακώστας, Δήμητσας (65’ Σάβα), Καψάλης (60’ Μακρής), Μαστραντωνάς, Χολέβας, Ηλίας Β.(46’ Δάρδας).

Μικρασιάτες: Γκιζάς, Πάκος, Διαμαντόπουλος, Αξιούργος (60’ Σαββίδης), Ξανθάκης, Μωραίτης, Ντάκης, Αναγνωστόπουλος, Νταλάκας (78’ Δερμιτζόγλου), Μαργώνης (46’ Μπούσης).

Επιμέλεια: Χρήστος Καλύβας

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 01 Οκτώβριος 2011 23:08