Σάββατο, 17 Οκτώβριος 2015 11:52
(2 ψήφοι)

Σαρωτικός στην επανάληψη ο ΠΑΣ, 4-0 τις Ελπίδες (video+photos)

Μόνο για ένα ημίχρονο ήταν ντέρμπι ο αγώνας ΠΑΣ Γιάννινα-Ελπίδες αφού η ομάδα του Αντώνη Δημητρίου μέσα σε ένα τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε τέσσερα γκολ παίρνοντας έτσι τη νίκη με 4-0.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε φάσεις εκτός από μια καλή ευκαιρία για την συνεργαζόμενη με τον ΠΑΣ ακδημία των Ελπίδων στο 22' όταν το σουτ του Στρακόσα το απέκρουσε ο Σινγκ.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν αυτός που κυριάρχησε μέσα στον αγωνιστικό χώρο και πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ.

Στο 60' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Φαικ πήρε την πρώτη κεφαλιά η μπάλα έφτασε στον Μερκουριάδη που με νέα κεφαλιά έκανε το 1-0.

Στο 65' ο Γιωτάκης με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για τον ΠΑΣ.

Στο 69' ο Λώλης με ωραία προσπάθεια και σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 74' ο Φαικ.

Διαιτησία: Σιαμέτης (Αρβανίτης-Πάνος Σ.).

ΠΑΣ Γιάννινα: Σινγκ, Σδούκος, Καραγεώργος, Μερκουριάδης, Ντάγκας, Λάγκας, Κείσογλου, Οικονόμου, Λώλης, Παπαδόπουλος, Γιωτάκης.

Αγωνίστηκαν και οι Παπακωστίδης, Παππάς, Ρίζος, Γεωργούλης, Φαικ, Στεργίου, Μάνθος.

Ελπίδες: Τράκης, Στράτης, Γρίβας, Βουκουβάλας, Δήμας, Κασίμης, Πήλιος, Δήμας Δ. Στρακόσας, Κατζιώτης, Τάτσης.

Αγωνίστηκαν και οι Μπλιθικιώτης, Καρασάς, Ζαφείρης, Βαρθολομαίος, Σταυρόπουλος, Κατσάνος, Ταμπουράκης.