Σάββατο, 24 Οκτώβριος 2015 20:31
(1 Ψήφος)

Άνετο πέρασμα, Αστέρας-ΠΑΣ Γιάννινα 1-5 (photos)

Με φόρα έχει ξεκινήσει τις φετινές υποχρεώσεις του η ομάδα Παίδων του ΠΑΣ Γιάννινα παίρνοντας ακόμη μια νίκη με το άνετο 1-5 κόντρα στον πολύ καλό Αστέρα.

Από πολύ νωρίς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσει ο ρυθμός τους πετυχαίνοντας γκολ στο 8΄ μόλις λεπτό με το σουτ του Τσιάκαλου.

Λίγο πιο μετά και στο 15΄ ο Παϊλας έκανε το 0-2, ενώ στο καλύτερο δεκάλεπτο του ο Αστέρας μείωσε σε 1-2 με τον Χάϊδα έπειτα από το φάουλ του Τόλη.

Και στο δεύτερο μέρος όμως τα πράγματα παρέμειναν ίδια με τον ΠΑΣ να πετυχαίνει ακόμη τρία γκολ με τους Πεπόνη(2) και ένα αυτογκόλ.

Διαιτησία: Τζόβας (Αποστόλου Λ.- Ηλία).

Αστέρας: Καραμάνης, Τόλης, Ντούκας, Μπούκας, Χάϊδος, Τασιούλας, Βλέτσας, Παππάς, Παπουτσής, Πρέμος, Αρλέτος.

Ενώ αγωνίστηκαν και οι:Ζυγορόπουλος, Χάϊδας, Ντόντορος, Σιανάβας, Γκίζας, Βράχνος.

ΠΑΣ Γιάννινα Α: Πέτρου, Γεωργούλας, Στρακόσια, Τσιάκαλος, Παϊλας, Τσακανέλης, Πλατιάς, Βαδήμας, Γούκος, Πεπόνης, Κυριακόπουλος.

Ενώ αγωνίστηκαν και οι:Στεργίου, Τσίνης, Βλάχος, Πατακιούτας, Προδρομίδης, Νίτας, Τσουμάνης.