Σάββατο, 09 Ιανουάριος 2016 21:09
(1 Ψήφος)

Εμφατική νίκη, Ελπίδες-Πεδινή 7-2 (photos)

Με νίκη επέστρεψαν στις υποχρεώσεις τους οι Ελπίδες, νικώντας με το εμφατικό 7-2 την ομάδα της Πεδινής.

Καλύτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού η ομάδα του κ. Νάτση, πέτυχε αρκετά νωρίς το πρώτο τέρμα με τον Τάτση, στο 6΄ μόλις λεπτό, στο 20΄ ο Κατζιώτης έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, λίγο πριν την λήξη του πρώτου μέρους η ομάδα των Ελπίδων είχε και δοκάρι με τον Κατζιώτη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο μέρος, αν και η Πεδινή ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στεργίου, και πάλι οι Ελπίδες είχαν τον πάνω χέρι και κατάφεραν να πετύχουν ακόμη πέντε τέρματα με τους Τάτση (46΄, 47', 78΄), Κατζιώτη και Πήλιο στο 63΄ και 68΄ αντίστοιχα.

Το τελικό 7-2 πέτυχε ο Μαζιανίτης στο 76΄ μειώνοντας για την ομάδα της Πεδινής.

Διαιτησία: Κυριαζή (Οικονόμου Φ.-Τσάντας).

Ελπίδες (Νάτσης): Βαρθολομαίος, Καράσας, Γρίβας, Βουκουβάλας, Κασίμης, Μπλιθικιώτης, Πήλιος, Δήμας, Τάτσης, Κατζιώτης, Κατσάνος.

Ενώ αγωνίστηκαν και οι: Δήμας Δ., Ταμπουράκης, Στράτης, Τράκης, Βλάχος, Σταυρόπουλος.

Πεδινή (Στεργίου): Πεξομάτης, Γρηγορίου, Μάρκος, Τσίπης, Στεργίου, Μαζιανίτης, Τσαφάϊ, Δήμου, Νυφταράϊ, Μουζακίτης, Ζώης.