Σάββατο, 11 Νοέμβριος 2017 13:18
(1 Ψήφος)

«Έτρωγε σίδερα» η Κ 20, 2-1 τον Πλατανιά (video)

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο πάθος, με τρία γκολ, ένα δοκάρι και δύο αποβολές η Κ 20 του ΠΑΣ αν και βρέθηκε να χάνει 0-1 από τον Πλατανιά, κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο να κάνει την ολική ανατροπή και να παίρνει τη νίκη με 2-1 διατηρώντας το αήττητο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία.

Η ομάδα του Πλατανιά στο πρώτο ημίχρονο μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχοντας αρκετά μαρκαρίσματα το όριο της κίτρινης κάρτας και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 15’ όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σκουλουδάκη ο Βασιλάκης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Παπαιωάννου κάνοντας το 0-1.

Ο ΠΑΣ προσπάθησε να αντιδράσει μετά το 20λεπτο και σιγά σιγά αυτό φάνηκε και μέσα στο γήπεδο.

Στο 25’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Παπαδόπουλο Κ. να εκτελεί κόρνερ, ο Νικολόπουλος έκανε την κεφαλιά όμως επάνω στη γραμμή απέκρουσαν τη μπάλα οι αμυντικοί του Πλατανιά.

Νέα ευκαιρία για τους παίκτες του ΠΑΣ στο 32’ με τον Παπαδόπουλο Κ. να κάνει το σουτ και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκει αποκλειστικά στους παίκτες του Χρήστου Αγγέλη οι οποίοι «έτρωγαν σίδερα» και έδειξαν με την απόδοση τους ότι αδικούνται από την θέση που έχουν στον βαθμολογικό πίνακα.

Στο 50' ο Κωσταμένας από καλή θέση μέσα στην μεγάλη περιοχή σουτάρει άουτ.

Στο 55΄ο ΠΑΣ έφτασε στην ισοφάριση όταν ο Παπαδόπουλος Κ. εκτέλεσε φάουλ και ο Ζώγκος με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Στο 59’ ήρθε η ολική ανατροπή στο σκορ για τον ΠΑΣ με τον Παπαδόπουλο Κ. να κάνει το σουτ, η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα 2-1.

Από εκεί και πέρα το παιχνίδι είχε πολύ δύναμη και σκληρά μαρκαρίσματα και από τις δύο ομάδες και συνέπεια αυτών ήταν δύο κόκκινες κάρτες στον Πλατανιά.

Στο 65’ σουτ του Πήλιου απέκρουσε τη μπάλα σε κόρνερ ο Τσολάκης, ενώ την ίδια τύχη είχε στο 70’ και πάλι το σουτ του Πήλιου.

Στο 75 σουτ του Αμαραντίδη Γ. η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 77’ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Βασιλάκης, ενώ στο 81’ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Αμαραντίδης Γ. για χτύπημα εκτός φάσης στον Τσίντα.

Διαιτησία: Νέος (Λουκάς-Γκανάτσιου).

ΠΑΣ Γιάννινα: Παπαιωάννου, Τσίντας, Μελιγγιώτης, Ζώγκος, Κάγια, Νικολόπουλος, Κωσταμένας (69’ Τάτσης), Λιάσος, Πήλιος (74’ Γρηγοριάδης), Παπαδόπουλος Κ. (84’ Τσούνης), Παπαδόπουλος Ε.

Πλατανιάς: Τσολάκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Πουρζιτίδης (63’ Λέκα), Φράνκο, Σμυρδίκης, Μαθιουδάκης (74’΄Ψαράκης), Τσακμάκης (29’ λ.τρ. Κατσαρός), Αναραντίδης Α., Σκουλουδάκης, Αμαραντίδης Γ.