Δευτέρα, 13 Νοέμβριος 2017 20:36
(3 ψήφοι)

Γκολ ο Μανθάτης, δοκάρι ο Μαυροπάνος (video)

Ένα γκολ και ένα δοκάρι είχαν οι δύο ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Γιάννινα, Γιώργος Μανθάτης και Ντίνος Μαυροπάνος, στην αναμέτρηση της Εθνικής Ελπίδων με την Κροατία στο γήπεδο της Τούμπας.

Η Εθνική Ελλάδας αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τους Κροάτες για  τον 1ο όμιλο της  προκριματικής φάσης του UEFA EURO U-21 2017-2019.

Το συγκρότημα του Αντώνη Νικοπολίδη προηγήθηκε με τέρμα του Μανθάτη στο 65',

ωστόσο ισοφαρίστηκε στο 74', μετά από λάθος υπολογισμό του Αστρά.

Aξίζει να σημειωθεί ότι οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ο Μπρέκαλο έστειλε την μπάλα άουτ.

Για την Ελλάδα που ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω της αποβολή του Πασαλίδη στο 83', είχε δοκάρι ο Μαυροπάνος στο 87', ένα λεπτό μετά την είσοδο του στο παιχνίδι.

Ελλάδα (Νικοπολίδης): Κότσαρης (71’ Αστράς), Σάλιακας, Τσιμίκας, Νικολάου, Καραχάλιος, Μανθάτης (86’ Μαυροπάνος), Κουλούρης, Λάμπρου (66’ Λημνιός), Ανδρούτσος, Πασαλίδης, Γαλανόπουλος.

Κροατία (Γκράτσαν): Πόσαβετς, Κάρατσιτς, Σόσα, Σούνγιτς, Τσαλέτα Καρ, Μπρέκαλο, Γιάκολιτς, Μόρο, Μπότσκαϊ (46’ Μάγιερ), Σίμιτς, Μπάλιτς (70’ Ιβάνουσεκ).

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 13 Νοέμβριος 2017 21:37