Σάββατο, 13 Ιανουάριος 2018 17:42
(1 Ψήφος)

Άτυχη η Κ 17, 1-1 στη Λάρισα

Παρότι ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης η Κ 17 του ΠΑΣ Γιάννινα χρειάστηκε ένα γκολ του Μακρή στις καθυστερήσεις για να ισοφαρίσει την ΑΕΛ και να φύγει από τη Λάρισα με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1), αποτέλεσμα που αδικεί την ομάδα του Νίκου Μπαδήμα.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπ[εδο της Χάλκης και σε πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο της έντονης κακοκαιρίας με δυνατό αέρα και βροχόπτωση που δυσκόλεψαν κατά πολύ τις προσπάθειες των νεαρών ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμας βρέθηκε πολύ νωρίς πίσω στο σκορ. Συγκεριμένα, μόλις στο 5' ο Φουρκιώτης πάσαρε στον Πινακά και με με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Δούκα για το 1-0.

Παρά το γρήγορο γκολ της ΑΕΛ ο ΠΑΣ ήταν καλύτερος στο ματς και έχασε πολλές ευκαιρίες για να πετύχει γκολ, με κορυφαία το δοκάρι στο 75' με τον Εμβραίζογλου.

Τελικά η ομάδα της Ηπείρου χρειάστηκε να φτάσει στις καθυστερήσεις για να δικαιωθεί με τον Μακρή να πλασάρει εύστοχα τον Σουλούκο και να διαμορφώνει το τελικό 1-1.

ΑΕΛ (Ζήσης Ζιάγκας): Σουλούκος, Μαλούσι (80' Κουσκουρίδας), Κοντογιώργος, Φουρκιώτης Χ., Τέλλιος, Παπακωνσταντίνου, Δημόπουλος (60' Μπουζούκης), Μαλάκος (75' Έξαρχος), Τσουμάνης (65' Κόφφας), Πινακάς, Μιλτιάδης (60' Φουρκιώτης Μ.).

ΠΑΣ Γιάννινα (Νίκος Μπαδήμας): Δούκας, Μέγας, Ζωγάκης, Πανάρετος, Ντόντης (80' Δήμου), Πλατιάς (83' Γροσδάνης), Παππάς (80' Ιωαννίδης), Εμβραίζογλου, Λέκκας (66' Καραμποΐκης), Μακρής, Τάφα.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 13 Ιανουάριος 2018 19:47