Κυριακή, 15 Απρίλιος 2018 18:57
(1 Ψήφος)

Πετράκης: «Όταν χάνεις με 3-0, δεν πρέπει να λες πολλά»

Σκυθρωπός και λιγομίλητος εμφανίστηκε στη συνέντευξη Τύπου ο Γιάννης Πετράκης μετά την ήττα του ΠΑΣ με 3-0 στα Πηγάδια από τη Ξάνθη. Ο Ρεθυμνιώτης τεχνικός στάθηκε στις πολλές χαμένες ευκαιρίες του πρώτου μέρους και σημείωσε ότι η επίτευξη γκολ είναι συνδυασμός τύχης και ικανότητας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις Πετράκη:

«Όταν χάνεις με 3-0, δεν πρέπει να λες πολλά. Με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, η ομάδα μου αδικείται από το αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε 3-4 πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε, όμως δεν τα καταφέραμε.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σημείο-κλειδί ήταν το γρήγορο γκολ που δεχτήκαμε. Ήρθε γρήγορα και το δεύτερο γκολ και έτσι χάλασε η εικόνα του ματς για μας.  Η Ξάνθη δεν είναι τυχαία σε αυτή τη θέση και δεν θέλω να ακυρώσω την προσπάθεια της».

Για τους πολλούς χαμένους βαθμούς και τις ήττες παρά τις καλές εμφανίσεις: «Το γκολ είναι συνδυασμός τύχης και ικανότητας. Εμείς δυστυχώς δημιουργούμε ευκαιρίες, αλλά δεν μπορούμε να τις αξιοποιήσουμε. Έχουμε στην ομάδα πολλά νέα παιδιά, τα οποία μπήκαν όλα μαζί και πρέπει να τα βοηθήσουμε».

ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΞΑΝΘΗ: ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΠΑΤΖΙΟΣ

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 15 Απρίλιος 2018 19:27