Κυριακή, 14 Απρίλιος 2019 21:51
(2 ψήφοι)

Νάτοι, νάτοι οι πρωταθλητές, Ανατολή-Αγροτικός 6-0 (video)

Σε παράσταση για ένα ρόλο εξελίχθηκε η αναμέτρηση της Ανατολής με τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά όπου η ομάδα του Ανέστη Ζώη πήρε την 21η συνεχόμενη νίκη της με 6-0 και κατέκτησε μαθηματικά τον τίτλο της πρωταθλήτριας για την αγωνιστική περίοδο 2018-19.

Η Ανατολή είχε την υπεροχή σε όλο το παιχνίδι και αυτό άλλωστε το μαρτυράει και το τελικό σκορ με τους παίκτες του Αγροτικού να μην μπορούν να ακολουθήσουν τους ρυθμούς των γηπεδούχων.

Σαρωτική λοιπόν η Ανατολή στο πρώτο ημίχρονο πέτυχε τα έξι γκολ και είχε και ένα χαμένο πέναλτι.

Μόλις στο 5΄ο Φωλίνας με σουτ άνοιξε το σκορ για την Ανατολή. Στο 13’ σε χέρι του Ζότα ο διαιτητής έδωσε πέναλτι, το εκτέλεσε ο Θανάσης με τον Γρηγοριάδη να αποκρούει τη μπάλα.

Ο Νεφρός με κεφαλιά στο 15’ μετά από κόρνερ του Φίλιου διπλασίασε τα τέρματα για την Ανατολή.

Ο ίδιος παίκτης στο 25’ έκανε το 3-0, ενώ στο 28’ ο Εμβραίζογλου ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Ο Θανάσης στο 34΄με σουτ έστειλε τη μπάλα για πέμπτη φορά στα δίχτυα του Γρηγοριάδη.

Δύο λεπτά αργότερα ο Σκανδάλης με δυνατό σουτ έγραψε το 6-0.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι έριξαν ταχύτητα με τους φιλοξενούμενους να έχουν κάποιες καλές ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ της τιμής με τον Ορφανό, τον Παπαρούνα και τον Παππά, αλλά ο τερματοφύλακας Διαμάντης με τις αποκρούσεις του δεν το επέτρεψε.

Με τη λήξη του αγώνα όλοι έγιναν ένα κουβάρι και πανηγύρισαν το πρωτάθλημα.

Διαιτησία: Μπούμπας (Πάνος Σ.-Ντόντης).

Ανατολή: Διαμάντης, Δήμος (75’ Γκούμας), Φίλιος, Μπίζιος, Νεφρός, Κλιτσινάρης, Σκναδάλης, Εμβραίζογλου (75’ Μιχαηλίδης), Θανάσης (75’ Γκούμας), Χριστακόπουλος (68’ Κατσίφας), Φωλίνας.

Αγροτικός: Γρηγοριάδης, Τσόκρης (85’ Καράσας), Ταίρης, Τάσσος, Ζότα, Ηλιόπουλος (46’ Παπαρούνας), Γκόνης (46’ Φαρμάκης), Κυρίτσης (46’ Πασχάλης), Ορφανός, Παππάς.

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 14 Απρίλιος 2019 22:30