Κυριακή, 11 Μάρτιος 2012 20:37
(3 ψήφοι)

Νίκη παραμονής το Βελισσάριο, 5-2 μέσα στο Κουτσελιό

Mε πρωταγωνιστή τον Γιώργο Μητσόπουλο, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, το Βελισσάριο πήρε σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη επικρατώντας στο Κουτσελιό της τοπικής ομάδας με 5-2, κάνοντας ένα μεγάλο βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία, σε αντίθεση με το Κουτσελιό που θα πρέπει να κάνει τα πλάνα του για τηΒ' κατηγορίας αφού αν και απομένουν επτά αγωνιστικές για το τέλος φαντάζει πολύ δύσκολο να πετύχει την παραμονή του.

Ο Μητσόπουλος μόλις στο 5' άνοιξε το σκορ για το Βελισσάριο, ενώ στο 20' ο Αγγέλης διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στο 30' ο Μητσόπουλος ανατράπηκε, ο διαιτητής έδειξε αμέσως το σημείο του πέναλτι, το εκτέλεσε ο Χαλαύτρης και έκανε το 0-3.

Στην επανάληψη το Κουτσελιό μπήκε δυνατά και μέσα σε πέντε λεπτά (50' και 55') ο Κονταξής με δυο προσωπικά του γκολ μείωσε σε 2-3.  Στη συνέχεια όμως ανέλαβε δράση για το Βελισσάριο ο Μητσόπουλος πετυχαίνοντας στο 65' με σουτ το 2-4, ενώ στο 77' διαμόρφωσε το τελικό 2-5. Δοκάρι για τον ΑΟΒ είχε ο Κίτσιος.

Διαιτησία: Τάτσης (Πασχάλης-Κολιάκη)

Κουτσελιό: Αναγνωστόπουλος, Ντόβας, Κακαράντζας Α. ( 80' Αγγέλης Θ.), Τσακμάκης, Αγγέλης Β., Αγγέλης Σ., Κακαράντζας Κ., Δάσκαλος, Σταμούλης, Κονταξής, Κωσταγιάννης.

Βελισσάριο: Αρτεμίου, Ζάννης ( 80' Γόγολος), Αδαμίδης, Αγγέλης, Γουβαΐλης, Κατσάνος Φ., Κίτσιος, Λαλάι (60' Πανέτας), Μητσόπουλος, Χαλαύτρης (72' Γεωργίου), Μπουκουβάλας.

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 11 Μάρτιος 2012 21:57