Σάββατο, 19 Σεπτέμβριος 2020 17:50
(4 ψήφοι)

Ζευγάρωσε τις νίκες η Κόνιτσα, θρίλερ στη Λιμνοπούλα

Τη δύναμη της έδρας εκμεταλλεύτηκε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι η Πίνδος Κόνιτσας και ζευγάρωσε τις νίκες της στον Α΄όμιλο της Α Ερασιτεχνικής επικρατώντας με 2-1 του Ροδοτοπίου. Δραματικό φινάλε στο γήπεδο της Λιμνοπούλας με το Σταυράκι να παίρνει ισοπαλία 2-2 από το Νησί, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Στο γήπεδο της Κόνιτσας η Πίνδος επικράτησε με 2-1 του Ροδοτοπίου με γκολ των Λάμπρου και Γεωλδάδη, ενώ το Ροδοτόπι μείωσε με τον Μπότσιο. Χιτσοκικό φινάλε είχε το παιχνίδι στο γήπεδο της Λιμνοπούλας. Ο Αετός Νήσου φάνηκε να καθαρίζει από το πρώτο μέρος το παιχνίδι με γκολ των Κασίμη και Πρέντζα, όμως το Σταυράκι δεν παράτησε τα όπλα. Εκμεταλλεύτηκε την αριθμητική υπεροχή στο τελευταίο δεκάλεπτο λόγω της αποβολής του Κασίμη και με δύο γκολ των Κολιούση και Βούλγαρη πέτυχε την ανατροπή στις καθυστερήσεις και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Τέλος η Ζωοδόχος επικράτησε 1-0 της Αγίας Μαρίνας και πήρε το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα με δύσκολο τρόπο, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και χαμένο πέναλτι.