Κυριακή, 27 Σεπτέμβριος 2020 23:25
(1 Ψήφος)

Τα μοιράστηκαν όλα, Ανατολή-Δροσοχώρι 2-2 (video)

Πολύ καλές εντυπώσεις άφησαν Ανατολή και Δροσοχώρι στη μεταξύ τους αναμέτρηση με το τελικό 2-2 να κρίνεται δίκαιο.

Οι δύο ομάδες έδειξαν καλά τεχνικά στοιχεία και δύναμη και είναι κατά την προσωπική μας άποψη με αυτά που είδαμε μέσα στο γήπεδο θα είναι οι εκπλήξεις του φετινού πρωταθλήματος στον δεύτερο όμιλο της Α’ κατηγορίας.

Το παιχνίδι είχε πολύ καλό ρυθμό στο πρώτο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να καταφέρνουν να βρίσκουν δυο φορές τα δίχτυα.

Στο 12’ ο Ορφανός μέσα και πλάγια στη μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και κατέληξε στα χέρια του Νικολάου.

Οι φιλοξενούμενοι σε μια από τις «φαρμακερές» επιθέσεις τους άνοιξαν το σκορ στο 23’ με τον Κοκκιάδη να βρίσκεται απέναντι από τον Κάλλια και με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.

Προσπάθησε η Ανατολή να απαντήσει στο 28’ όμως το σουτ που επιχείρησε ο Γκούμας Ι. έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα κατέληξε άουτ.

Το Δροσοχώρι πήρε αέρα δυο τερμάτων στο 31’ με τον Μελιγγιώτη Φ. να κάνει το 0-2.

Η Ανατολή είχε την απάντηση αυτή τη φορά και στο 33’ μετά από σέντρα του Γκούμα Ι. ο Θεοχάρης έκανε άτσαλο διώξιμο και ο Ορφανός με γυριστό σουτ μείωσε σε 1-2.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ για την Ανατολή στο 49’ με τον Ορφανό να ισοφαρίζει σε 2-2.

Σουτ του Μελιγγιώτη Φ. στο 60’ η μπάλα λίγο άουτ.

Κόρνερ για την Ανατολή στο 67’ το εκτέλεσε ο Γκούμας Ι. ο Δρόσος έκανε την κεφαλιά με τους αμυντικούς του Δροσοχωρίου να διώχνουν τη μπάλα επάνω στη γραμμή.

Στο 73’ ο Ορφανός έκανε το σουτ όμως ο Νικολάου σε καλή θέση μπλόκαρε τη μπάλα.

Διαιτησία: Πάνος Ι. (Θανασιάς-Κάσσος).

Ανατολή: Κάλλος, Γιάννος, Αηγκούν, Βασιλείου, Δρόσος, Γκούμας Ι., Γκούμας Κ., Κασίμης, Τζοβάρας, Ορφανός, Γιαννάκης (77’ Καντζέλης).

Δροσοχώρι: Νικολάου, Ντρης, Θεοχάρης, Τσόδουλος, Χαλιάσος, Ζώτος, Γερούκαλης, Μανιώτης (37’ Μελιγγιώτης Η.), Μελιγγιώτης Φ., Κοκκιάδης,Ναούμης (69’ Μπάχα).