Δευτέρα, 28 Σεπτέμβριος 2020 12:09
(1 Ψήφος)

Πρώτη νίκη με πεντάρα, Χουλιαριάδες-Λογγάδες 5-0 (video)

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο όπου οι δυο ομάδες δεν είχαν να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο οι Χουλιαράδες μπήκαν στο δεύτερο φουριόζοι και κατάφεραν να πετύχουν πέντε γκολ στους Λογγάδες παίρνοντας την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Το φιλμ του αγώνα

40’ Σουτ του Γκόλια Λ. εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Καραμάνης. Μαλάμης Βουκουβάλας Μήτσης.

47’ 1-0 Εκτέλεση κόρνερ του Πανούση από τα δεξιά, ο Βουκουβάλας με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι νικά αμυντικούς και τερματοφύλακα και βάζει μπροστά την ομάδα του.

55’ Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ψηλοκρεμαστό πλασέ του Καφενζή εκτός περιοχής, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι!

62’ Σέντρα του Καφενζή από τα αριστερά, σουτ στη κίνηση ο Παπουτσής, μπλοκάρει ο Θεμελής. 65’ Σουτ του Αγγά από τα δεξιά της περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Καραμάνης.

77’ Σουτ-πλασέ εκτός περιοχής από τον Γκόλια Λ., η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

78’ Ανατροπή εντός περιοχής του Καφενζή, πέναλτι για τους γηπεδούχους.

80’ 2-0 Εύστοχη από την άσπρη βούλα ο παίκτης που κέρδισε το πέναλτι.

84’ 3-0 Γρήγορη αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Ντίνος απέναντι από τον τερματοφύλακα πασάρει παράλληλα στον Παπουτσή που σε κενή εστία διαμορφώνει το 3-0.

85’ Δυνατό σουτ του Γκόλια Ι., αποκρούει ο Καραμάνης.

88’ 4-0 Εκτέλεση κόρνερ του Μήτση, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι από τον Σταύρου και… καρέ τερμάτων για τους Χουλιαράδες.

91’ 2η κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Κορδοπάτη, με δέκα παίκτες οι φιλοξενούμενοι.

93’ 5-0 Κόντρα επίθεση για τους γηπεδούχους, ακόμη μία ασίστ του Ντίνου, δεύτερο προσωπικό γκολ του Καφενζή που σφραγίζει την πρώτη νίκη στην ομάδα του.

Χουλιαράδες: Καραμάνης, Γκούβας, Σταύρου, Ντίνος, Πανούσης, Κουτσάφτης (80’ Τσάλα), Ζιώγας Σπ. (46’ Βουκουβάλας), Χαλιάσος (46’ Μήτσης), Βλαχογιώργος (46’ Μαλάμης), Παπουτσής (80’ Κατσιμάνης)

Τιτάν Λογγάδων: Θεμελής, Μουτσάι, Κορδοπάτης, Παναγιώτου, Γκόλιας Λ., Λισγάρας Α. (75’ Μαμαλίγκας), Μάστορας (69’ Κουτούπας), Αγγάς, Νεοφώτιστος (88’ Λισγάρας Γ.), Γκόλιας Ι., Χαριζάι