Τετάρτη, 02 Μάιος 2012 18:29
(4 ψήφοι)

Οι αγώνες της Τετάρτης στη Β' κατηγορία (videos+photos)

Πεντέλη-Αγρ. Αστέρας  0-3

Εύκολη νίκη πήρε ο Αγροτικός Αστέρας επικρατώντας με 0-3 της ουραγού ομάδας της Πεντέλης και κρατάει την υπόθεση σωτηρίας στα χέρια του, αφού αν την τελευταία αγωνιστική νικήσει στην έδρα του την Πρωτόπαππα, παραμένει στην κατηγορία.

Όλα κρίθηκαν από το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με τον Αγροτικό να σημειώνει δυο γκολ με τους Χαρίση (2') και Σαντεντίν (8'). Από κει και πέρα οι δυο ομάδες κάτω από αφόρητη ζέστη αναλώθηκαν σε παιχνίδι κέντρου, ενώ υπήρχαν και κάποιες μικροευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη πέτυχαν το 0-3 στο 66' με τον Χαλδούπη.

Διαιτησία: Πολίτης (Μασαλάς-Λάμπρου)

Πεντέλη: Ζήκος, Σταμούλης, Ζιάβρος, Παπαδημητρίου, Τάτσης, Δήμος, Μπούκας (25' Λαμπρίτσος), Παππάς, Ζάννος, Νιτσοτόλης, Χοντάι.

Αγρ. Αστέρας: Μπίκας, Μήτσης, Χαλδούπης, Χαρίσης, Άμρο Χ., Γκέλης, Σαντεντίν, Άμρο Π., Πάντος, Παπανικολάου.

Ραφταναίοι- Αμφιθέα 3-1

Δεν κατάφερε η Αμφιθέα να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα από την πρωτοπόρο ομάδα των Ραφταναίων γνωρίζοντας την ήττα με 3-1.

Έτσι την τελευταία αγωνιστική πρέπει να νικήσει στην έδρα της την Κόντσικα για να παραμείνει αγωνιστικά στην κατηγορία, αφού εκκρεμεί η υπόθεση Μπλέτσα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και έχασαν τρεις σπουδαίες ευκαιρίες για να κάνουν το 0-1, με τον Δήμου στο 2' και στο 3' και με τον Κολόκα στο 27'.

Στην επανάληψη οι Ραφταναίοι παρουσιάστηκαν πιο σοβαροί στον αγωνιστικό χώρο και στο 47' άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Πρέντζα. Στο 53' ο Αναγνώστου με ωραίο γυριστό σουτ έκανε το 2-0, ενώ ο ίδιος παίκτς στο 66' μετά από μπαλιά του Περώνη ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Το μόνο που κατάφερε η Αμφιθέα ήταν να μειώσει σε 3-1 στο 73' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κολόκα.

Διαιτησία: Κατσουλίδης (Αρβανίτης-Γατσόμαλος)

Ραφταναίοι: Πανταζής, Περώνης, Φράγκος, Πρέντζας, Φάης, Μπάρδας, Λιότσιος (46' Κώστας), Θεοδωράκης, Αναγνώστου, Ρουσσάκης (72΄Σβαρδάλαγκας), Παπανικολάου (57' Βράνος).

Αμφιθέα: Καλούδης, Γιώτης, Ναούμ, Λιούρης (72' Λώλης), Γεωργίου, Ρούμπος, Κολόκας, Δήμος (59' Λεοντίου), Αυγέρης, Δήμου, Νάτσικας.

Επιμέλεια: ΧΡ. ΚΑΛΥΒΑΣ

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 03 Μάιος 2012 00:53