Παρασκευή, 22 Ιούνιος 2012 00:42
(1 Ψήφος)

Παναχαϊκή- Καλλονή 1-0

Την πρώτη της νίκη στα play off της Football League πέτυχε η Παναχαϊκή, η οποία επικράτησε στην έδρα της επί της Καλλονής με 1-0, σε αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική.

Οι ποδοσφαιριστές του Γιάννη Παπακώστα δημιούργησαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο και τελικά βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον συνήθη ύποπτο, Εμίλιο Φουρτάδο! Ο πρώτος σκόρερ της Παναχαϊκής συνδυάστηκε με τον Ντίνα στο 27' και διαμόρφωσε το 1-0. Σημειώνεται ότι ο Φουρτάδο είχε βρει δίχτυα και στο ματς πρωταθλήματος (1-1).

Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των γηπεδούχων έπεσε, δείγμα της κούρασης και της ζέστης, με την Καλλονή να πιέζει για την ισοφάριση, αλλά τελικά να φεύγει με σκυμμένο κεφάλι από την Πάτρα. Εξάλλου, η ομάδα της Λέσβου έμεινε 5 πόντους πίσω από την πρωτιά και το έργο της δυσκολεύει πολύ...

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Πουρής, Ιωάννου, Κοιλιάρας, Λαμπρόπουλος, Φατιόν, Βλασσόπουλος, Ουαταρά (83΄ Σκαρτσίλας), Ντίνας (68΄ Ατματζίδης), Ουρτάδο, Φουρτάδο (88΄ Πακάλτσης), Σπίνουλας.

ΚΑΛΛΟΝΗ: Μάππας, Κριπιντίρης (82΄ Τραορέ), Καρακώστας, Χωριανόπουλος (77΄ Μπρούνο), Μήτσης, Χατζόπουλος, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Ντος Σάντος (67 Ταραχούλσκι), Μανούσος, Μανουσάκης.

Τελευταία τροποποίηση στις Παρασκευή, 22 Ιούνιος 2012 00:58