Σάββατο, 25 Αύγουστος 2012 22:51
(4 ψήφοι)

Πρόκριση με ανατροπή για την Μουσιωτίτσα 2-1 στα Σερβιανά (videos)

Στην δεύτερη φάση του κυπέλλου ερασιτεχνών προκρίθηκε η ομάδα της Μουσιωτίτσας, η οποία κάτω από αντίξοες συνθήκες λογω της αφόρητης ζέστης επικράτησε με 2-1 μέσα στα Σερβιάνα κάνοντας την ολική ανατροπή, αφού στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει με 1-0.

Τα Σερβιανά μπήκαν καλύτερα στο πρώτο ημίχρονο και με ηγέτη τον Μπελά είχε την πρώτη καλή ευκαιρία μόλις στο 10' όταν το σουτ που επιχείρησε ο Αλβανός πρώην ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Γιάννινα, πετάχτηκε εκπληκτικά στη γωνιά του ο Ζώτος και απέκρουσε σε κόρνερ. Στο 27' τα Σερβιανά άνοιξαν το σκορ με τον Μπελά που με δυνατό σουτ έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη η Μουσιωτίτσα μπόρεσε να ισοφαρίσει γρήγορα μόλις στο 47' με τον Δόση Γ. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του αγώνα και στο 58' ο Μάνθος με σουτ έκανε το 1-2, ενώ δοκάρι είχε ο Ορφανός.

Διατησία: Τσιούρης ( Παπαδόπουλος-Λάμπρου). Οι φιλοξενούμενοι δθαμαρτύρονται οτι κακώς ακυρώθηκε γκολ που σημείωσε ο Ορφανός ως φάουλ στον τερματοφύλακα.

Σερβιανά: Γεράκος, Αγραφιώτης, Χήτας, Τζαχρήστας, Σαββίδης, Μπελά, Παππάς, Κωσταγιάννης, Ριστάνης, Τσέλλιος ( 80' Τσάλλιος), Ζήκος ( 46' Καρβούνης).

Μουσιωτίτσα: Ζώτος, Παππάς ( 85' Μπίντος), Περώνης, Δόσης Χ., Νικόπουλος, Λέτσιος ( 75' Κίτσος Σ.), Ορφανός, Δόσης Γ., Ζήκας ( 46' Μπάρκας), Κίτσος, Μάνθος.

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 20 Νοέμβριος 2013 06:42