Σάββατο, 02 Φεβρουάριος 2013 23:34
(4 ψήφοι)

Σε τροχιά ανόδου το Βελισσάριο νίκη 0-2 στην Κόντσικα

Σε απόσταση αναπνοής (μόλις ένα βαθμό) πίσω από την Κόνιτσα και την Κρύα είναι το Βελισσάριο μετά την νίκη του με 0-2 μέσα στην Κόντσικα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή για 60' και εκτός από τα δυο γκολ είχαν και δυο δοκάρια, ωστόσο το τελευταίο μισάωρο του αγώνα η Κόντσικα εκμεταλλευόμενη το γεγονός οτι ο αντίπαλος έπαιζε με δέκα παίκτες (αποβλήθηκε άδικα σύμφωνα με τους παράγοντες του Βελισσαρίου με 2η κίτρινη κάρτα ο Ορφανός), πίεσε χωρίς όμως να έχει την κλασική ευκαιρία για να μπορέσει να μειώσει και να ξαναμπεί στο παιχνίδι.

Στο 25' το Βελισσάριο έχασε την πρώτη καλή ευκαιρία όταν στο σουτ του Χολέβα η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, όμως τρία λεπτά αργότερα (28') ο Ορφανός με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έκανε το 0-1. Λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο ο Χολέβας με σουτ διπλασίασε τα τέρματα για το Βελισσάριο.

Στο 63' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Ορφανός, ενώ στο 80' ο  Λαλάι είχε σουτ στο δοκάρι της εστίας του Αναγνώστου.

Διαιτησία: Τάτσης (Γείτονας-Μπαδήμας).

Κόντσικα: Αναγνώστου, Μητρογιάννης, Ζάνης, Μωραίτης (46' Ντόβας), Σπύρου, Χρυσικόπουλος, Κουτρούμπας, Μπέρτζος (70' Μαργιόλας), Μπάλας, Γεωργιάδης (10' Μπάφας), Αλεξίου.

Βελισσάριο: Δημητρίου, Δάλλας, Αξιούργος, Καλαντζής, Κατσάνος Ι., Σήτος, Αδαμίδης, Λαλάι (85' Ιωάννου Ι.), Χολέβας (65' Παπαδόπουλος), Ορφανός, Ζήσης (75'Πανέτας).

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 03 Φεβρουάριος 2013 00:04