Live (τελικό) ΠΑΣ Γιάννινα- Εθνικός Πειραιώς 3-1

ΠΑΣ Γιάννινα: Σικαλιάς, Ντάσιος, Βάντερσον, Κώτσιος, Μιχαήλ, Κεϊτά, Κυριάκος, Ντε Βισέντι (76'Στάθης),Τζάνης(62'Σιαλμάς), Σκούφαλης(87' Βαγγελής), Μπακαγιόκο.

Εθνικός Πειραιώς: Σωτηρίου, Γκράϊμς,Βιδάλης(57'Τσεμπερίδης), Ψιάνος, Παστός, Σιλιγαρδάκης, Βασιλόγιαννης(57' Ουατταρά), Κοκκίνης(84'Ντούλιας), Κορακάκης, Περέϊρα, Φαρινόλα.

Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι: Κηπουρός,Στάθης,Σιαλμάς,Φουρτάδο,Μπουχάν,Βαγγελής,Οικονόμου.

Στον πάγκο για τον Εθνικό οι: Παγούδης,Ρούσσος,Ντούλιας,Ουαττάρα,Νικολόπουλος,Τσεμπερίδης,Καραχάλιος.

To film του αγώνα:

• 6΄ΓΚΟΛ: Επέλαση του Σκούφαλη από δεξιά και σέντρα ακριβείας στην καρδιά της άμυνας του Εθνικού,ο Τζάνης βρέθηκε μόνος αμαρκάριστος και με καρφωτή κεφαλιά νίκησε τον Σωτηρίου και έγραψε το 1-0.
  • 9' Κίτρινη κάρτα στον Κοκκίνη για μαρκάρισμα στον Σκούφαλη.
  • 27' Κίτρινη κάρτα στον Βιδάλη που έκανε φράγμα στον Σκούφαλη καθώς ο τελεαυταίος έφευγε μόνος του απο δεξιά στην αντεπίθεση.
  • 32' Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκο για σκληρό μαρκάρισμα στον Βασιλόγιαννη στον χώρο του κέντρου.
  • 37' Ωραίο passing game μεταξύ Σκούφαλη και Ντάσιου,σέντρα του τελευταίου και κεφαλιά του Μπακαγιόκο, η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σωτηρίου.
  • 39' ΓΚΟΛ: Ο Φαρινόλα βρέθηκε μόνος του από δεξιά και με σέντρα βρήκε μόνο του στο ύψος της μικρής περιοχής τον Ψιανό ο οποίος νίκησε τον Σικαλιά και έκανε το 1-1.
  • 40' Κίτρινη κάρτα στον Φαρινόλα για μάρκαρισμα στον Ντε Βισέντι.
  • 45' Κάθετη μπαλιά του Σκούφαλη στον Μπακαγιόκο που βρέθηκε σε θέση βολής απέναντι στον Σωτηρίου,πλάσαρε αλλά η μπάλα κόντραρε στον Γκράϊμς και βγήκε κόρνερ.Στην εκτέλεση του κόρνερ από τον Κυριάκο, ο Κώτσιος έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.
  • 56' Κάθετη πάσα του Μπακαγιόκο στον Τζάνη. ο οποίος μαρκαρίστηκε απο πίσω απο τον Γκράϊμς , ο διαιτητής Φωτιάδης διέταξε να συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι.
  • 66' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Βάντερσον,βρίσκει από αριστερά τον Σκούφαλη που ντριπλάρει ένα αμυντικό και σουτάρει,αποκρούει ενστικτωδώς ο Σωτηρίου και ο νεοεισελθών Σιαλμάς παίρνει το "ριμπάουντ" και γράφει το 2-1.
  • 70' Πάσα ακριβείας του Μπακαγιόκο στον Σκούφαλη, μόνος απένατι από τον τερματοφύλακα σούταρε αλλά ο Σωτηρίου έκανε την επέμβαση του αγώνα και έδιωξε σε κόρνερ.
  • 74' Κίτρινη κάρτα στον Περέϊρα για διαμαρτυρία.
  • 80' Δοκάρι για τον ΠΑΣ,μετά από σέντρα σουτ του Σκούφαλη, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι του Σωτηρίου.
  • 82' Κίτρινη κάρτα στον Κειτά για καθυστέρηση καθώς έδιωξε άσκοπα την μπάλα.
  • 89' ΓΚΟΛ: Ο Σιαλμάς έφυγε στην αντεπίθεση,νίκησε στην ταχύτητα το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του Εθνικού και απέναντι από τον Σωτηρίου πλάσαρε εύστοχα και έκανε το 3-1.