Τετάρτη, 03 Απρίλιος 2013 20:17
(5 ψήφοι)

Κρατάει την τύχη στα χέρια του το Βελισσάριο 0-2 την Κρύα (video)

Τρία βήματα έμειναν για το Βελισσάριο μετά τη σημερινή του νίκη με 0-2 μέσα στην Κρύα για να στεφθεί πρωταθλητής και να συμμετέχει στα μπαράζ ανόδου για την Εθνική Ερασιτεχνική κατηγορία.

Σε ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες προσπάθησαν να δείξουν τις αρετές τους, σε ένα παιχνίδι που είχε ρυθμό οχι βέβαια σε όλη την διάρκεια του.

Το σημείο που κατά την προσωπική μας άποψη κρίθηκε ο αγώνας ήταν η είσοδος του Ζήση που έδωσε επιθετική πνοή στηνομάδα του Βελισσαρίου και αυτό φαίνεται στο οτι από την στιγμή που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο είχε την πάσα για το γκολ στο 0-1, ενώ κέρδισε και το πέναλτι.

Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι, σε αντίθεση με την επανάληψη όπου το Βελισσάριο ήταν ανώτερο, είχε ευκαιρίες, ένα χαμένο πέναλτι και σε γενικές γραμμές έδειξε οτι δίκαια πήρε την σπουδαία νίκη που το φέρνει μια ανάσα από τον τίτλο του πρωταθλητή.

Φάσεις-Γκολ

14' Σουτ του Σήτου μπλοκάρει την μπάλα ο Δούβλης.

17' Σουτ του Αξιούργου η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

19' Σουτ του Μπαμπούλια Α. αποκρούει την μπάλα ο Δημητρίου.

34' Ο Τσολάκος βγήκε απέναντι από τον Δημητρίου όμως άργησε να πλασάρει με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία.

44' Σουτ του Παπαδόπουλου απέκρουσε την μπάλα ο Δούβλης.

46' Ο Παπαδόπουλος εκμεταλλεύτηκε διπλό λάθος από Μπίζιο και Λαδιά Π. πέρασε και τον τερματοφύλακα βγήκε όμως πλάγια έχασε το κοντρόλ και μαζί την ευκαιρία.

71' ΓΚΟΛ για το Βελισσάριο όταν μετά από πάσα του Ζήση στον Παπαδόπουλο αυτό έκανε το πλασέ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Δούβλη.

80' Κεφαλιά του Λαδιά Π. η μπάλα στο δοκάρι.

82' Ανατροπή του Ζήση από τον Δούβλη Χ.,πέναλτι, το εκτέλεσε ο Ορφανός στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι.

86' ΓΚΟΛ για το Βελισσάριο ο Καλαντζής ξέφυγε από τον Οικονόμου έκανε την σέντρα ο Δούβλης Χ. έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ορφανός την έστειλε στα δίχτυα.

Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Γούκος-Μωυσιάδης).

Κρύα: Δούβλης Χ., Δούβλης Ο.(81' Πάκος), Διαμαντόπουλος, Μπαμπούλιας (57' Λαδιάς Σ.), Οικονόμου, Μπίζιος, Τσολάκος, Λαδιάς Π., Δήμος, Κατσίφας, Πολυχρονιάδης.

Βελισσάριο: Δημητρίου, Παπαναγιώτου, Αδαμίδης, Ιωάννου, Κατσάνος, Σήτος, Καλαντζής (89' Λαλάι), Δάλλας, Παπαδόπουλος (79' Ορφανός), Χαλαύτρης (63' Ζήσης), Αξιούργος.

Επιμέλεια: ΧΡ.ΚΑΛΥΒΑΣ

Τελευταία τροποποίηση στις Τετάρτη, 03 Απρίλιος 2013 23:46