Πέμπτη, 04 Απρίλιος 2013 05:15
(2 ψήφοι)

Νίκη-μισή κατηγορία για το Πέραμα, 2-1 την Μουσιωτίτσα (video)

Έστω και στο 87', το Πέραμα λύγισε την αντίσταση της Μουσιωτίτσας και πήρε με 2-1 τη νίκη που χρειάζονταν φτάνοντας τους 37 βαθμούς και παρέμεινε σε απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού ενώ έχει να παίξει και τα οκτώ εναπομείναντα λεπτά με τους Μικρασιάτες (σκορ 1-1).

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι σε όλη την διαρκεια του αγώνα και παρότι χρειάστηκε ένα πέναλτι του Ευαγγαλίδη για να λύσουν τον γόρδιο δεσμό, δίκαια έφτασαν στην επικράτηση.

Από την άλλη πλευρά, η Μουσιωτίτσα συνεχισε την ελεύθερη πτώση της στον δεύτερο γύρο και τα πράγματα έχουν δυσκολέψει πολύ, ιδιαίτερα αν κοιτάξει κανείς το πρόγραμμα της στις 3 τελευταίες αγωνιστικές, το οποίο μόνο εύκολο δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Το Πέραμα είχε τα ηνία του αγώνα από το πρώτο λεπτό και στο 25' καρποφόρησε η υπεροχή του όταν ο Τσιρώνης με πλασέ έκανε το 1-0. Η Μουσιωτίτσα έφτασε στην ισοφάριση με τον Ορφανό αλλά τελικά το πολύτιμο τρίποντο χάρισε στην ομάδα του ο Ευαγγελίδης που ανατράπηκε καθαρά από τον Δόση Χ. στο 87 και ο διαιτητής Μπούμπας καταλόγισε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος ο παθών και με ψυχραμία έκανε το 2-1.

Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με 10 παίκτες. Αρχικά στο 85΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Δόσης Γ. για τη Μουσιωτίτσα και στο 90' ο Κατσάνος του Περάματος πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια για μια αψιμαχία που είχε με τον Τριμέρη.

Διαιτησία: Μπούμπας (Πασχάλης - Τάτσης).

Προοδευτική Περάματος: Παππάς, Παπαδόπουλος, Ντόβας, Τζώρτζης, Τσιρώνης, Κατσάνος, Ευαγγελίδης, Γκουγιάννος, Πέτσιος, Ζήσης, Στάθης (70' Ντεμίρης).

Κένταυρος Μουσιωτίτσας: Ζώτος (81' Κάτσιος), Κίτσος, Περώνης, Δόσης Χ., Νικόπουλος, Δόσης Χ. (76' Τριμέρης), Ορφανός, Στασινούλας, Παπαϊωάννου (51' Παππάς), Δόσης Γ., Μάνθος.

Επιμέλεια: Θ.ΜΥΡΙΟΥΝΗΣ

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 04 Απρίλιος 2013 05:31