Κυριακή, 05 Ιανουάριος 2014 20:36
(2 ψήφοι)

Μπλόκο προς την κορυφή στο Χαροκόπι για το Βελισσάριο (video)

Ένα παθιασμένο Χαροκόπι πήρε σπουδαία νίκη με 2-1 από το Βελισσάριο κάνοντας μπλόκο προς την κορυφή για την ομάδα του Αντώνη Κοζανίτη.

Ο αγώνας τα είχε όλα, γκολ, δοκάρι, ευκαιρίες, αποβολές και μικροσυμπλοκές σε ένα πραγματικά γεμάτο παιχνίδι που τελείωσε στο 101'!!!

Το Χαροκόπι έχοντας απουσίες βασικών παικτών (Αρχοντάκης, Χατζής, Πάττας) και με το Νούση στον πάγκο έβαλε δύσκολα στο Βελισσάριο ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όταν μπήκε στον αγώνα ο Βαγγέλης Νούσης που ήταν ο παίκτης που έδωσε και αυτό χωρίς δόση υπερβολής τους τρείς βαθμούς της νίκης με ένα γκολ και μια ασιστ για το 2-1.

Το Βελισσάριο μπορεί να είχε την μερίδα του λέοντος στις ευκαιρίες, αλλά του έλειπε το πάθος και η δύναμη, ενώ καθοριστικό σημείο για την εξέλιξη του αγώνα ήταν οι δυο σπουδαίες ευκαιρίες αμέσως μετά το 1-1 που έχασαν οι Χριστακόπουλος και Θανάσης.

Να σημειώσουμε οτι το Χαροκόπι αγωνίστηκε για περίπου 5' με εννέα παίκτες αφού στις καθυστερήσεις τραυματίστηκε και αποχώρησε ο τερματοφύλακας Τάτσης και ενώ είχαν ήδη γίνει οι τρείς αλλαγές με τον Μύταρη να είναι ο ποδοσφαιριστής που κλήθηκε να υπερασπιστεί την εστία της ομάδας του μέχρι τη λήξη του αγώνα.

Φάσεις-Γκολ

2' σουτ του Μώκου η μπάλα καταλήγει άουτ.

11' σέντρα Θανάση κεφαλιά του Κίτσιου η μπάλα ελάχιστα άουτ.

20' εκτέλεση φάουλ του Στάθη, ο Θανάσης πιάνει την πρώτη κεφαλιά η μπάλα φτάνει στον Σήτο που με νέα κεφαλιά την στέλνει να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι.

40' σουτ του Κίτσιου μπλοκάρει την μπάλα ο Τάτσης.

42' σουτ του Αντωνίου Β. μπλοκάρει την μπάλα ο Σκουλίκας.

47' σέντρα-σουτ του Θανάση αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο Τάτσης.

53' σουτ του Νούση η μπάλα ελάχιστα άουτ.

60' σουτ του Ορμυλιώτη μπλοκάρει την μπάλα ο Σκουλίκας.

ΓΚΟΛ για το Χαροκόπι στο 66' ΄μετά από εκτέλεση πλάγιου από τον Τάτση Χ. η μπάλα βρίσκει στον Χριστακόπουλο, πηγαίνει στο Νούση και αυτός με κεφαλιά κάνει το 1-0.

ΓΚΟΛ για το Βελισσάριο στο 69' μετά από σέντρα του Συμεωνίδη ο Θανάσης πιάνει την κεφαλιά η μπάλα βρίσκει στον Κωνσταντή παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίχταυ του Τάτση.

73' ο Χριστακόπουλος βγήκε απέναντι από τον Τάτση πλάσαρε όμως άουτ.

79' νέα μεγάλη ευκαιρία για το Βελισσάριο με τον Θανάση να είναι μόνος του με τον Τάτση αλλά να στέλνει την μπάλα άουτ.

ΓΚΟΛ για το Χαροκόπι στο 81' ο Νούσης έβγαλε την σέντρα και ο Μώκος με πλασέ έκανε το 2-1.

83' αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Κωνσταντής διότι εξύβρισε φίλαθλο. Ο παίκτς του Χαροκοπίου μόλις είδε την κόκκινη κάρτα έβγαλε την φανέλα του πήδηξε την περίφραξη του γηπέδου και πήγε με άγριες διαθέσεις προς τον φίλαθλο με αποτέλεσμα να υπάρχει μικροσυμπλοκή.

99' αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Κίτσιος για εξύβριση.

Διαιτησία: Σιαμέτης (Σιόντης-Μαλισσόβας). Μετά το τέλος του αγώνα κατά την αποχώρηση των διαιτητών ο Συμεωνίδης εξύβρισε τον β' βοηθό λεγοντάς τον "καραγκιόζη".

Χαροκόπι: Τάτσης Ι., Τάτσης Π., Ορμυλιώτης, Μύταρης, Κωνσταντής, Αντωνίου Θ., Μώκος, Αντωνίου Β. (90' Ντόβας), Νάσκος (46' Νούσης), Τάτσης Χ., Κοντογιάννης (64' Κούτλας).

Βελισσάριο: Παπαστεργίου (12' λ.τρ. Σκουλίκας), Νικολάου (60' Παπαδάμος), Τζάλλας (57' Γιαννόπουλος), Συμεωνίδης, Σήτος, Παπαναγιώτου, Χριστακόπουλος, Στάθης, Θανάσης, Κίτσιος, Μπαλαντάνης.