Κυριακή, 30 Ιανουάριος 2011 14:51
(0 ψήφοι)

Κέρδισε τις εντυπώσεις, έχασε με 2-1

Με τις καλές εντυπώσεις έμεινε η ομάδα νέων του ΠΑΣ στο σημερινό παιχνίδι με την Ηλιούπολη, με το τελικό 2-1 υπέρ των γηπεδούχων να μην αποδίδει δικαιοσύνη βάσει της εικόνας του αγώνα.

Οι παίκτες του Ανδρέα Λαυδαριά, αν και είχαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα υπεροπλία στην κατοχή μπάλας, εντούτοις δεν  κατάφεραν να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα από την ιδιαιτέρως «σκληρή»  έδρα της αθηναϊκής ομάδας.

Στο 10’ ο Ντόκο με μακρινό σουτ αιφνιδίασε τον Μολώνη και άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, στη συνέχεια όμως ο ΠΑΣ, ξεπερνώντας την ψυχρολουσία του γρήγορου τέρματος, ισορρόπησε το παιχνίδι και απείλησε με τους Οικονόμου και Γκέκα να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες.

Τρία λεπτά πριν το φινάλε του ημιχρόνου ήρθε η ισοφάριση για τους φιλοξενούμενους, με τον Γκοτζιά να εκτελεί φάουλ και τον Θεοδωρή να νικάει με κοντινή κεφαλιά τον Ζανιά.

Παρόμοια ήταν η εικόνα του αγώνα και στο β’ ημίχρονο, με τον ΠΑΣ να έχει την κατοχή και την Ηλιούπολη να προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα. Τελικά, στο 70’ ο γεμιστός εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Μπράχο από δεξιά και με κοντινή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την ομάδα του.

Ηλιούπολη: Ζανιάς, Σουλιμιώτης, Μακρυπούλιας, Χαλκιαδάκης, Ντόκο, Μπράχο, Δάλλας, Αλιμαράς, Καρυπίδης (46’ Ζιαμπάρης), Κρίκος (59’ Γεμιστός), Γκονέλας (89’ Καρανδρέας)

ΠΑΣ Γιάννινα: Μολώνης, Παπαδόπουλος, Χυσοτότσι (61’ Τσάνης), Οικονόμου, Θεοδωρής, Νασούλης, Γκέκας, Τσουμάνης (65’ Νικολάου), Μπάγιας, Ιωάννου, Γκοτζιάς.

Διαιτησία: Γαλούρης, Τερζίκης, Ντόστης (Αν. Αττικής)

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 30 Ιανουάριος 2011 15:17