Ήττα στις καθυστερήσεις για την Κ 17, 3-2 από τον Βόλο

24.03.2024 Αναγνώστηκε 1413 φορές #ΠΑΣ Γιάννινα

Μια απευθείας εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις στοίχισε στην Κ 17 του ΠΑΣ Γιάννινα την ήττα με 3-2 από τον Βόλο για την 17η αγωνιστική και τη 2η φάση του πρωταθλήματος της Super League.

Μπορεί η γιαννιώτικη ομάδα να μην είχε βαθμολογικό κίνητρο σε αντίθεση με τους Βολιώτες που κυνηγούν την είσοδο τους στο final 4, ωστόσο κόντραρε στα ίσια και έκανε καλή εμφάνιση σε γενικές γραμμές.

Ο Βόλος ήταν αυτός που προηγήθηκε με πέναλτι που καταλογίστηκε σε χέρι του Τούφα, για να ισοφαρίσει στο 47′ ο ΠΑΣ με τον Τούφα. Ο Βόλος πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ για να έρθει η ισοφάριση για δεύτερη φορά με τον Κάμτση. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα λήξει ισόπαλο στις καθυστερήσεις ήρθε το τρίτο γκολ του Βόλου με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η σύνθεση του ΠΑΣ Γιάννινα: Παντελίδης, Βενέτης, Γκρέστας, Κάμτσης, Γκόγκας, Χαλάτσης, Τούφας, Κοσμάς, Τζοβάρας, Αλεξίου, Σκουτελιάς