Στα ημιτελικά ο ΔΣ Ιωαννίνων, 3-0 τη Νέμεσις ΔΣ Αθηνών

05.07.2024 Αναγνώστηκε 775 φορές #Eρασιτεχνικό Ποδόσφαιρο

Στα ημιτελικά του 39ου Πανελληνίου Πρωταθλήματος Δικηγορικών Συλλόγων που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στα Γιάννενα προκρίθηκε ο Δικηγορικός Σύλλογος Ιωαννίνων καθώς επικράτησε με 3-0 της "Νέμεσις" Αθηνών και θα αντιμετωπίσει σήμερα τον "Δράκων" ΔΣ στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου.

Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο που ήταν χωρίς τέρματα, φορτσάροντας στην επανάληψη ο Δικηγορικός Σύλλογος Ιωαννίνων κέρδισε με σκορ 3-0 την αξιόμαχη ομάδα Νέμεσις του ΔΣ Αθηνών. Δύο γκολ σημείωσε ο Ξενοφώντας Μάντζιος στο 67’ και 70’ και ένα ο Κωνσταντίνος Ζδράβος στο 75’. Το ματς έγινε στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου και παρουσίασε εξαιρετικό ενδιαφέρον με πολλές φάσεις και ποιοτικό ποδόσφαιρο.

Διαιτητής ήταν ο Νέος με βοηθούς Διαμαντόπουλο και Τασιούλα.

ΔΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Πάντος, Σήτος, Τάσης, Γόγολος, Βρακάς, Δριγκόπουλος, Γερασίμου, Κατσαρός, Μάντζιος, Ζδράβος, Πετράκης. Χρησιμοποιήθηκαν και οι Πάικας, Παππάς και Οικονόμου.

ΝΕΜΕΣΙΣ ΔΣ ΑΘΗΝΩΝ: Χρόνης, Κολλάς, Δημητροκάλης, Σιούφας, Τσαγκαρογιαννάκης, Μαρίνης, Κούρβας, Λαγός, Σκαλτσάς, Βασιλείου, Αναγνωστόπουλος.